Radca Prawny Zielona Góra

2019-02-18

Radca prawny – doradztwo w sprawie prawa

Doradztwo prawne jest bardzo ważnym aspektem odpowiedniego funkcjonowania wielu osób, które nie znają prawa, nie znają procedur prawnych, nie potrafią rozszyfrować zapisów prawnych na dokumentach, potrzebują pomocy i porady w kwestiach spadkowych, rozwodowych, karnych, alimentacyjnych. W wielu sprawach, które są regulowane prawnie.

 

Radca prawny, który jest na bieżąco ze zmieniającym się prawem jest w stanie odpowiedzieć na każde nurtujące klientów pytania. Co więcej jest to osoba, która na co dzień zajmuje się przygotowywaniem opinii prawnych, występowaniem przed sądami, opracowywaniem projektów aktów prawnych, jak również występowaniem przed urzędami. Bardzo często jest to osoba, która reprezentuje przed urzędami i sądem swoich klientów, na ich zlecenie. Jednakże radca prawny nie ma uprawnień do występowania przed sądem w przypadku toczących się spraw karnoskarbowych tudzież karnych. Tego typu przypadkami zajmuje się natomiast adwokat. Natomiast mogą reprezentować swoich klientów w przypadku prowadzonych spraw rodzinnych (na przykład rozwodowych). Co więcej wynajmując i zatrudniając adwokata możemy z nim podpisać umowę cywilnoprawną, natomiast w przypadku radcy prawnego sytuacja wygląda w ten sposób, że może on być również zatrudniony na umowę o pracę. Tego typu różnice są diametralne w przypadku zawodów wykonywanych przez adwokatów oraz radców prawnych.

 

Obowiązki radcy prawnego

Każda osoba zajmująca się legalnie według nabytych uprawnień poradnictwem i reprezentowaniem w niektórych kwestiach prawnych swoich mocodawców może być radcą prawnym. Z pewnością procedury prawne w przypadku radcy prawnego są nieco ograniczone, ale działania w tych kwestiach, w których radca prawny może działać są bardzo dokładnie analizowane i niesiona pomoc radcy zwykłym mocodawcom może przynieść korzyść i ulgę. Radca Prawny Zielona Góra http://adwokatpelinski.pl/radca-prawny-zielona-gora/ świadczy pomoc prawną osobom w potrzebie. Jego zakres obowiązków i możliwości w związku z wykonywaniem zawodu reguluje ustawa z dnia 6 lipca 1982 roku. W przypadku zaistniałych problemów można bez problemu kierować się do radcy prawnego. Zarówno w sprawach rodzinnych, administracyjnych, jak również cywilnych. Tak samo, jak w przypadku adwokatów tak i radca prawny może się posługiwać tytułem takim jak mecenas. Choć różnice pomiędzy dwoma zawodami są niewielkie, to jednak prawo karne w dalszym ciągu nie jest domeną radców i pozostaje w gestii adwokatów.

 

Porady u radcy prawnego

Ponieważ w dużej mierze radcy prawni zajmują się poradnictwem w kwestii prawnej, są to osoby, do których bardzo często zgłaszają się obywatele z zaistniałymi zagadnieniami, którzy chcieliby jak najszybciej je rozwiązać. Porady prawne udzielane przez mecenasa mają znaczenie w przypadku wszelkich spraw prawnych, o których nie mają pojęcia klienci. Może dotyczyć to spraw umów, administracyjnych, rozwodowych, alimentacyjnych tudzież cywilnych. Wybór dobrego radcy prawnego wiąże się z zaspokojeniem potrzeb zainteresowanych, jak również uzyskaniu porad, które będą wpływały pozytywnie na przebieg danych spraw.