Labioplastyka laserowa - czym jest i jakie są wskazania?

2019-02-18

W ostatnich latach można zauważyć wyraźny wzrost zainteresowania ginekologią plastyczną wśród kobiet. Dożyliśmy czasów, w których nie boimy się mówić o swoich intymnych problemach i staramy się je rozwiązywać, zamiast chować się z nimi w kąt i żyć w poczuciu, że jesteśmy z jakichś powodów gorsze. Jednym z takich zabiegów jest labioplastyka laserowa, czyli poprawa wyglądu warg sromowych mniejszych. Czy każda kobieta może poddać się temu zabiegowi? Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę “labioplastyka laserowa cena http://premium-medical.pl/strefa-kobiety/uslugi-dla-kobiet “ i zaczniesz szukać gabinetu w swojej okolicy, dowiedz się, czym jest ten zabieg i jakie są do niego wskazania.


Labioplastyka laserowa staje się coraz bardziej popularna. Okazuje się, że jest spore grono kobiet, którym z jakichś przyczyn chcą lub potrzebują zmienić kształt oraz rozmiar swoich warg sromowych mniejszych. Wśród kobiet, które zgłaszają się na taką operację, najczęściej są pacjentki, które chcą, by została przeprowadzona rekonstrukcja tej części ciała w celu jej naprawy. Kiedy jednak wpisujesz w google “labioplastyka laserowa cena”, nie kierujesz się tym, co najważniejsze - swoim zdrowiem. Tymczasem istnieje szereg wskazań oraz przeciwwskazań do takiego zabiegu.


Jeśli decydujesz się na labioplastykę laserową, musisz zostać otoczona przez lekarza prowadzącego oraz pielęgniarki kompleksową opieką. Bardzo ważne bowiem jest, byś psychicznie była gotowa do zabiegu. Tylko dzięki temu łatwo przejdziesz przez wszystkie jego etapy - przygotowanie, operację i dochodzenie do siebie po. Zamiast wpisywać w wyszukiwarkę “labioplastyka laserowa cena”, skup się raczej na tym, który gabinet zapewni ci spokój i profesjonalizm.Labioplastyka laserowa warg sromowych - na czym polega?


Labioplastyka to zabieg z zakresu ginekologii plastycznej. Jego celem jest korekta warg sromowych, które są bardzo zróżnicowane zarówno kształtem, jak i rozmiarem. Wszystko to może zmieniać się także wraz z wiekiem. Okazuje się, że w gabinetach plastycznych pojawia się coraz więcej kobiet przed 25. rokiem życia. Niestety, ale młode kobiety ulegają presji reklamy oraz, co jeszcze gorsze, przemysłu pornograficznego. Oba przekazy niosą w sobie zafałszowany obraz kobiecości.Labioplastyka laserowa warg sromowych - wskazania


Przede wszystkim, labioplastyka laserowa dedykowana jest kobietom zmagającym się z przerośniętymi wargami sromowymi. Sytuacja taka może być powodem uczucia dyskomfortu podczas sportu oraz stosunków seksualnych. Zdarza się to głównie u kobiet, które w przeszłości prowadziły bogate życie seksualne, miały biżuterię w miejscach intymnych lub przeszły trudne i/lub liczne porody, a także przechodziły intensywną kurację hormonalną w dzieciństwie. Liczne problemy związane z tą przypadłością, z którymi kobieta boryka się każdego dnia, mogą być przyczyną problemów natury psychologicznej. Właśnie wtedy zalecany jest zabieg labioplastyki warg sromowych. Zupełnie inną grupą są starsze panie, które za pomocą ginekologii estetycznej chcą w pewien sposób odmłodzić swoje ciało także w strefach intymnych.Labioplastyka laserowa warg sromowych - przeciwwskazania


Jak każdy zabieg medyczny, labioplastyka laserowa także ma pewne przeciwwskazania. Zdecydowanie powinny zrezygnować z niej kobiety zmagające się z chorobami ginekologicznymi. Co więcej, nie jest to zabieg wskazany dla kobiet, które borykają się z problemem z krzepliwością krwi. Labioplastyka laserowa nie jest wykonywana w czasie okresu oraz w czasie ciąży. Wskazane jest także zaprzestanie palenia papierosów.