Nasza własna drukarnia

2021-03-04

Nasza własna drukarnia


Jedni marzą, aby otworzyć kawiarnię. Inni zaś myślą o założeniu własnego sklepu. Jeszcze inni chcą być właścicielami drukarni. Dlaczego? A kto to wie? Po prostu tak mają i już. Jest dość ciekawa branża, w której jest wiele możliwości i może okazać się bardzo dochodowa. W końcu wiele osób szuka trykkeri https://trykknorge.no/ , która sprosta jest wymaganiom oraz jakość jej produktów będzie nieskazitelna. Jest to dość dziwna działalność, ponieważ w niej liczy się zarówno jakość, jak i ilość. Oczywiście bez maszyn i odpowiednich ludzi żadna drukarnia nie ma prawa bytu, ale co trzeba zrobić, żeby ją otworzyć. Jaka powinna ona być?Wymogi założenia trykkeri


Czym w ogóle jest drukarnia? Jest to zakład produkujący różnego rodzaju wyroby poligraficzne. Obecnie wykorzystuje się różne typu druków z uwagi na różne wielkości formatów zamówień. Oprócz druku drukarnia może również oferować usługi introligatorskie, dzięki czemu może wytwarzać gotowe wyroby poligraficzne.

Otwarcie drukarni nie wymaga spełnienia jakichś wygórowanych wymogów, ponieważ nie jest ona działalnością regulowaną. Wystarczy zarejestrować działalność i to w sumie tyle. Nie potrzebujemy dodatkowych wpisów do rejestru, licencji lub zezwoleń. Należy jednak pamiętać, że drukarnia może zostać potraktowana jako jednostka o zwiększonym ryzyku (stwarzająca niezdrowe warunki pracy lub szkodliwa dla środowiska). Z uwagi na to nie można zapomnieć o właściwym systemie instalacji oraz spełnieniu wszystkich wymogów przeciwpożarowych.

Drukarnia nie byłaby drukarnią, gdyby nie specjalistyczny sprzęt, który umożliwia najróżniejsze działania poligraficzne. Stąd też trzeba posiadać kapitał, aby zakupić cały potrzebny nam asortyment. Można również wspomóc się dofinansowaniem z Unii Europejskiej lub kredytem/pożyczką.Rodzaje druku


Do najbardziej popularnych technik druku wśród trykkeri należą:

·        Sitodruk - szablon nakładany jest na drobną siatkę (metalową lub z tworzywa sztucznego). Wykonanie druku polega na przetłoczeniu farby przez matrycę (sito).

·        Offset - jest to najczęściej stosowana technika druku. Obraz jest przenoszony z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe za pośrednictwem cylindra pokrytego specjalnym obciągiem.

·        Fleksografia - technika druku wypukłego. Druk wykonywany jest za pomocą elastycznych form drukowych i i ciekłych farb szybkoschnących.

·        Druk Cyfrowy - pozwala na przeniesienie komputerowego zapisu obrazu na nośnik bezpośredni


Jak widzimy możliwości jest wiele, a wymagania, które trzeba spełnić nie są zbyt wygórowane. Jest to dość ciekawa opcja biznesu, ponieważ wszystko czego potrzebujemy to profesjonalne maszyny i znajomość ich obsługi. Jeśli wiąże się swoją przyszłość z branżą poligraficzną, to warto pomyśleć o otworzeniu swojej własnej drukarni.