Jakie słuchawki wybrać?

2019-05-15

Słuchawki to doskonały wynalazek - pozwalają nam odciąć się od zewnętrznego świata i słuchać swojej ulubionej muzyki o każdej porze dnia i nocy, bez przeszkadzania innym. Nawet w głośnym tłumie możesz pozwolić sobie na relaks! Błogosławiony ten, który je wymyślił. Na pewno jednak, gdy chcesz kupić słuchawki, zastanawiasz się nieraz, jakie powinieneś wybrać: słuchawki przewodowe https://itencio.com/pl/sluchawki/przewodowe.html, bezprzewodowe, douszne, nauszne… A te kilka rodzajów to dopiero początek! Podpowiadamy zatem, jak wybrać najlepsze słuchawki dla ciebie.


Jakie słuchawki do smartfona?

Zdecydowanie najlepsze słuchawki do smartfona to te, które wkłada się jedynie do małżowiny usznej - tzw. douszne. To, czy wybierzesz słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe - należy do ciebie. Możesz sięgnąć również po nieco inne rozwiązanie - mianowicie słuchawki dokanałowe. Być może w tej chwili w ogóle nie kojarzysz takiego rodzaju, ale zdecydowanie warto go poznać. Słuchawki przewodowe dokanałowe umieszcza się w głębi ucha, co pozwala na jeszcze lepsze wytłumienie dźwięków zewnętrznych. Zdecydowanie zatem też lepiej trzymają się w samym uchu, co okazuje się niebywale praktyczne. Dlaczego to właśnie będą najlepsze słuchawki do smartfona?

Jeśli idziesz na uczelnię, do pracy czy do szkoły, zależy ci na tym, by jak najmniej dźwigać. Tymczasem zarówno słuchawki przewodowe douszne, jak i te dokanałowe, są naprawdę niewielkich rozmiarów. Pozostają lekkie i nie stanowią żadnego problemu w transporcie. Zawsze możesz je zatem mieć przy sobie i w dowolnej chwili zdecydować się na słuchanie ulubionej muzyki czy podcastów. Co równie ważne, zarówno słuchawki przewodowe douszne jak i te dokanałowe zapewniają całkiem dobrą jakość dźwięku. Niektórzy, zwłaszcza młodzież i zakochani, docenią także możliwość słuchania tej samej muzyki we dwoje - wystarczy jedną ze słuchawek podać drugiej osobie.

Najlepsze słuchawki do smartfona powinny być również wyposażone w specjalny pilot na kablu, który umożliwia wygodne przeskakiwanie między kolejnymi utworami. Jeśli twoje słuchawki przewodowe są w niego wyposażone, twój smartfon może bezpiecznie leżeć w plecaku czy kieszeni. Pamiętaj również, by wybrać słuchawki przewodowe z niezbyt długim kablem - w innym wypadku będzie się on ciągle plątał i w ten sposób szybko się zepsuje. Optymalna długość to 1-1,5 metra.


Jakie słuchawki do słuchania muzyki w domu?

Jeśli marzy ci się pełne oddanie muzyce w domu i zupełne wygłuszenie otaczających cię dźwięków, wybierz słuchawki przewodowe wokółuszne. To jeden z podtypów słuchawek nausznych. W ich przypadku sprawdzi się nieco dłuższy kabel, który podczas słuchania muzyki w domu zapewni ci pełny komfort poruszania się lub np. słuchania muzyki, gdy leżysz na kanapie, a słuchawki przewodowe podłączone są do komputera.

Jeśli chcesz słuchać muzyki w domu, zadbaj również o wysoką jakość dźwięku. Wybierając słuchawki przewodowe do domu, zwróć uwagę na m.in. zakres pasma przenoszenia i dynamikę i impedancję głośników.