Jak wybrać prawnika do rozwodu?

2019-01-24

Twoje małżeństwo właśnie się rozpadło. Cokolwiek było tego przyczyną: zdrada, kłamstwa, wypalenie - nie będzie to wcale łatwe przeżycie. Nikt nie przysięga na chwilę i prawdopodobnie mało ludzi wychodzi z założenia, że “najwyżej się nie uda”. Zwłaszcza jeśli mieliście dzieci i wspólny majątek - przed wami teraz dużo trudnych rozmów i decyzji do podjęcia. Powinniście zrobić wszystko, by jak najszybciej dojść we wszystkich kwestiach do porozumienia. Jeśli to niemożliwe - koniecznością będzie skorzystanie z usług adwokata. Czy jednak każdy prawnik, którego znajdziesz pod hasłem “rozwód warszawa http://www.mazuriwspolnicy.pl/adwokat/“ w Internecie okaże się właściwą osobą? Niekoniecznie. Zanim wybierzesz swojego sądowego przedstawiciela, upewnij się, że jest godny twojego zaufania.


Szukanie w sieci to bardzo dobry pomysł. Pamiętaj jednak, że samo wpisanie w okienko wyszukiwarki hasła “rozwód warszawa” i kliknięcie w losowy wynik to nie jest dobra droga, jeśli chcesz znaleźć dobrego prawnika do rozwodu. Na co więc zwrócić uwagę?


Najlepszy prawnik do rozwodu


DOŚWIADCZENIE


Przede wszystkim, pierwszym i najważniejszym kryterium oceny danego prawnika będzie jego doświadczenie w podobnych sprawach. Niejeden rozwodnik już przekonał się, że na sali sądowej można spodziewać się wszystkiego, na co nie byliśmy dotychczas gotowi. Strona przeciwna, jeśli planuje z nami walczyć, może wykorzystać przeciwko nam wszystko, co często okazuje się bardzo bolesne i wywołuje reakcje, które na sali sądowej nie mogą mieć miejsca. Doświadczony prawnik, który miał okazję rozwieść już niejedną parę, z pewnością będzie na to gotowy i przygotuje także ciebie.


SPECJALIZACJA W PRAWIE RODZINNYM


Zwróć uwagę na to, w jakiej gałęzi prawa specjalizuje się znaleziona pod hasłem “rozwód warszawa” kancelaria. Staraj się unikać “fachowców”, którzy mogą zaoferować ci pomoc w każdej dziedzinie. Oczywiście, wszyscy ukończyli prawo, niemniej jednak warto wziąć pod uwagę, że to bardzo rozległa dziedzina wiedzy, która w dodatku bezustannie się uaktualnia. Jeśli interesuje cię pomoc osoby naprawdę zorientowanej w temacie, zdecyduj się na prawnika specjalizującego się w prawie rodzinnym.


PIERWSZE WRAŻENIE


Kiedy już znajdziesz pod hasłem “rozwód warszawa” kancelarię lub adwokata, który spełnia twoje oczekiwania, umów się na pierwszą konsultację i po prostu sprawdź, jakim jest człowiekiem. Czy rzeczywiście interesuje go twoja sprawa, czy jest empatyczny, czy po prostu wzbudza w tobie zaufanie, czy też odnosisz wrażenie, że zależy mu jedynie na twoich pieniądzach. Nie wiesz, jak potoczy się twoja sprawa rozwodowa i nie masz pojęcia, przez jakie piekło będziesz musiał przejść z tym człowiekiem u boku. Musisz postawić na własne poczucie bezpieczeństwa.


DOBRY KONTAKT NA LINII KLIENT-PRAWNIK


Musisz pamiętać, że twój adwokat do rozwodu nie występuje tu w roli twojego kolegi. To, co on myśli na twój temat oraz o twoim małżeństwie nie ma tu wiele do rzeczy. Dlatego musisz być z nim szczery, nawet jeśli to cię obciąża jako człowieka - twój adwokat do rozwodu musi wiedzieć wszystko, co ma znaczenie dla sprawy.


Równie ważne jest to, by twój prawnik nie obiecywał ci tego, co nie jest w twojej sytuacji możliwe. Musi nakreślić ci twoje możliwości jak najbardziej realnie, nawet jeśli wszystko, co usłyszysz, nie będzie najbardziej przyjemne.