Czy warto organizować imprezy integracyjne w firmie?

2019-02-18

Coraz więcej firm decyduje się organizować swoim pracownikom imprezy integracyjne. Niemniej jednak w tym czasie naprawdę niewielu pracodawców tak naprawdę zdaje sobie sprawę z tego, jakie korzyści w sobie one niosą. Dla większości to po prostu dobra zabawa, za którą oni muszą płacić. Czy aby na pewno tak jest? Czy warto w ogóle organizować imprezy integracyjne http://www.everal.pl/gry-integracyjne/ dla pracowników?


Oczywiście, że pierwszą i niepodważalną zaletą, jaką niosą w sobie imprezy integracyjne, jest dobra zabawa. Zakładając, że imprezy integracyjne dostosowane są do wieku oraz upodobań pracowników, z pewnością wrócą oni z nich zrelaksowani i zadowoleni. Będzie to bardzo fajna odskocznia od codziennych obowiązków, która sprawi, że powrócą do nich z nową energią.


Po co organizować imprezy integracyjne dla pracowników?


Jak sama nazwa wskazuje, imprezy integracyjne mają zintegrować zespół - sprawić, że będzie silny i dobrze zorganizowany. Imprezy integracyjne, które są dobrze zorganizowane i poprowadzone przez fachowców, pozwalają zespołowi lepiej się poznać. Oczywiście, sama zabawa to nie wszystko. Najlepiej zatem imprezy integracyjne połączyć z konkretnym szkoleniem, które pozwoli członkom zespołu na poznanie wzajemnie swoich mocnych stron, które można wykorzystać w pracy.


Imprezy integracyjne mogą być także nagrodą, dzięki której pracownicy czują się doceniani. Dobrze jest więc zatem organizować je wtedy, gdy pracownicy kończą duży, ważny i czasochłonny projekt. To nie tylko nagroda, ale także motywacja do dalszej wytężonej pracy. Dobrze traktowany pracownik zawsze będzie bardziej wydajny niż ten, który nie dostrzega, że pracodawca widzi jego starania.


Co więcej, imprezy integracyjne redukują poziom stresu i zmęczenia. Są więc idealnym rozwiązaniem dla stanowisk wymagających pracy pod presją czasu. Długotrwały stres wpływa nie tylko na chęci do pracy, ale przede wszystkim na zdrowie i możliwości pracowników. Imprezy integracyjne sprawiają, że mogą oni na chwilę oderwać się od obowiązków i pomyśleć o czymś przyjemniejszym niż ciężka praca. W takich przypadkach warto postawić na wyjazd do hotelu, w którym pracownicy mogą skorzystać z oferty SPA.


Warto także podkreślić, że imprezy integracyjne pozwalają rozwiązać konflikty w firmie. Dzisiaj coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę, że kluczem do sukcesu ich firmy są dobre relacje między pracownikami. Jeśli więc zauważasz jakieś kryzysy i napięcia pomiędzy nimi, zorganizowane imprezy integracyjne mogą pomóc w rozładowaniu go. To w końcu spotkanie na neutralnym gruncie i w zupełnie nieformalnej sytuacji.


Mało kto myśli o tym, że imprezy integracyjne czy wspólne firmowe wyjazdy to okazja do podniesienia kwalifikacji. O ile bowiem wydajniejsze jest szkolenie, jeśli jako przerywnik w trudnych panelach czy dyskusjach zastosowana jest integracja. Pracownicy w ten sposób mogą nie tylko szkolić się, ale także zrelaksować. Warto podkreślać, że wypoczęty organizm znacznie lepiej przyswaja nowe informacje.


Jeśli zatem jesteś przedsiębiorcą, który zatrudnia pracowników - koniecznie postaw na imprezy integracyjne. Oczywiście, nie musisz organizować ich co chwilę, ale jest co najmniej kilka okazji w ciągu roku, kiedy będą naprawdę dobrym pomysłem.